MĚSTO KLATOVY | Klatovsko na kole - cykloweb

MĚSTO KLATOVY

Nabídka

Kontakt

Informační centrum Klatovy
Vídeňská 66
Vchod z náměstí
339 01 Klatovy

Telefon:
376 347 240
376 347 250
Fax: 376 347 390

icklatovy@mukt.cz

Nepřehlédněte

Město Klatovy

Milí návštěvníci,

zveme Vás na návštěvu malebného historického města Klatovy a jeho okolí. Klatovy se nachází na úpatí jednoho z nejkrásnějších českých pohoří – Šumavy. Tato poloha dala vzniknout přídomku, jímž jsou Klatovy často označovány – „Brána Šumavy“.

Okolí města je turisticky přitažlivou oblastí, jejíž poutavá krajinná scenérie, vesnická i městská architektura, k tomu okolní hrady a zámky zanechávají v mysli návštěvníků nezapomenutelné zážitky.

Mnoho zážitků nabízí okolí Klatov i příznivcům jízdy na kole, a to ve všech jejích formách. V lesnatých kopcích v okolí Klatov si na své přijdou zejména vyznavači terénní cyklistiky.

Každý rok se poslední květnový víkend z klatovského náměstí vydávají na náročné tratě cyklomaratonu Author Král Šumavy tisíce milovníků horských kol. Na konci srpna je následují silniční cyklisté.

Cyklostezky v údolí Drnového potoka a Úhlavy od Běšin po Švihov jsou díky své bezpečnosti a minimálnímu převýšení ideálním místem pro výlety s dětmi či kondiční jízdu na kole všech věkových skupin obyvatelstva, včetně seniorů.

Početnou skupinu uživatelů cyklostezek tvoří in-line bruslaři, kteří zde nacházejí ideální podmínky. Nově jsou cyklistům i bruslařům k dispozici asfaltové cyklostezky podél severozápadního obchvatu Klatov.

O městě Klatovy

Klatovy jsou s 23 tisíci obyvateli druhým největším městem Plzeňského kraje. Město žije bohatým kulturním a společenským životem. Návštěvníky láká rozmanitou nabídkou kulturních programů, výstav, koncertů, divadelních představení, přednášek, slavností a dalších akcí.

Dnešní turisty přitahují Klatovy celou řadou historických památek, nacházejících se na náměstí a v jeho těsné blízkosti. Již z dálky zaujme Černá věž, která se svou výškou 81 m řadí k nejvyšším věžím v České republice.

Dominantu Klatov doplňuje jezuitský kostel s bohatě malovaným interiérem, v jehož sklepních prostorách se nacházejí známé katakomby – ojedinělá hrobka členů jezuitského řádu ze 17. století. Od roku 2012 mohou návštěvníci zhlédnout nově zrekonstruované prostory, zrestaurovaná těla mumií a rozšířenou atraktivní expozici.

Řada návštěvníků zavítá do Klatov, aby navštívila zdejší proslulou barokní lékárnu U Bílého jednorožce.

Sportovně založené návštěvníky Klatov jistě potěší četné sportovní areály na území města – letní koupaliště, krytý plavecký bazén, zimní stadion, haly na squash, tenisové kurty a další. Vedle toho je ve městě několik fi tness center. Pro relaxaci a oddech je k dispozici sauna, bazén se slanou vodou, masáže, solárium nebo solná jeskyně.

Samotným městem prochází podél Drnového potoka cyklostezka, na niž navazuje několik dalších cyklostezek a značených cyklotras, které spojují Klatovsko se Šumavou a okolními oblastmi Pošumaví (Plánickem, Kdyňskem, Švihovskem či Chudenickem). Zájemci o pěší turistiku mohou také využít širokou síť značených turistických cest v okolí. 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava - turistické informace, tipy na výlety, ...